[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: angel, mary  
Forum » Discutii » Jocuri generalitati » Harry Potter si Ordinul Pheonix
Harry Potter si Ordinul Pheonix
angelDate: Tuesday, 2007-08-14, 2:10 PM | Message # 1
The Big Boss
Group: Administrators
Messages: 88
Reputation: 3
Status: Offline
Harry Potter si Ordinul Pheonix reprezinta al cincilea joc realizat dupa seria Harry Potter.
Jocul este realizat pentru majoritatea platformelor existente: PC, Nintendo DS, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Xbox 360, Wii, si Game Boy Advance si a fost lansat pe data de 29 iunie 2007 in Europa.
Tema jocului este explorarea scolii Hogwarts si urmareste actiunea din cartea si filmul cu acelasi nume.

In Harry Potter si Ordinul Pheonix, vrajitoriile se realizeaza prin miscarea mainii de catre jucator, asa cum creatorul jocului explica intr-un interviu acordat catre IGN:

"Harry este acum un vrajitor destul de competent, iar magia sa nu devine doar mai puternica ci si mai variata. Am crescut semnificativ numarul de magii pe care le poate face, ceea ce ne-a dat posibilitatea sa realizam un joc mult mai variat. Am schimbat si modul in care jucatorul activeaza magiile. Nu am vazut ca Harry sa faca o vrajitorie apasand pe un buton. El deseneaza o imagine in aer cu bagheta magica pentru a face o vrajitorie. Am oferit aceasta experienta jucatorilor, oferindu-le control direct asupra mainii in care Harry tine bagheta, prin utilizarea joystick-ului analogic pe Xbox 360 si PS2 si prin utlizarea controlului SixAxis pe PS3. De exemplu, daca vrei sa impingi ceva, pur si simplu impingi joystick-ul catre ecran. Este foarte natural si face din realizarea vrajitoriilor o experienta magica."

--------------------------------------------------------------------------------
Developer: EA UK
Publisher: Electronic Arts
Gen: Third-Person Action - Adventure
Mod: Single player

Trailer


 
Forum » Discutii » Jocuri generalitati » Harry Potter si Ordinul Pheonix
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: